Şenkar Öztüzün

Mart 5, 2014
0 Yorum

SENKAR-OZTUZUN

Selim Şenkar Öztüzün

1965 doğumlu,evli ve bir çocuk babası olan Şenkar Öztüzün Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’nden mezun olmuştur.

İş hayatına İstanbul’da tekstil sektöründe başlayıp, yöneticilik ve firma sahipliğinden sonra 1994 yılında Bodrum’a yerleşmiştir. Mekan işletmeciliğine 1994 senesinde Barlar Sokağı’nda açtığı Avlu Bar ile başlamıştır.

Bugün Marina Yacht Club, Bodrum Merkez’de Liman Köftecisi ve Bodrum çarşısındaki 300 yıllık görkemli tarihi han içerisindeki Newold Club’ın sahibi ve işletmecisi olarak iş hayatını sürdürmektedir. Bunun yanında, Eski milli yelkenci ve Türkiye şampiyonu olan Öztüzün’ün ayrıca Milli Takım antrenörlüğü geçmişi vardır. 1994 yılında Bodrum’da ilk Optimist sporcuları yetiştirmiş ve yetiştirdiği sporculardan bir çoğu Türkiye şampiyonu ve milli yelkenci unvanı kazanmıştır. İçlerinde Dünya Şampiyonalarında Türkiye’nin şimdiye kadarki en iyi derecesini yapan sporcusu da bulunmaktadır.

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü Kurucuları arasında yer alıp yönetim kurulu üyeliği döneminde Bodrum’da Yat Yarışlarının başlamasına da katkıları olmuştur.